| anonim_4396 a întrebat:

La facultatea de psihologie se poate face numai de familie sa numai de cuplu spre exemplu?

2 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu am înţeles întrebarea dar cred că te referi dacă poţi să te axezi pe o anumită direcţie la facultatea de psihologie. Răspunsul este da, dar la master, după ce faci primii 3 ani. Trebuie să înveţi conceptele generale. Există posibilitatea dacă găseşti specializarea la licenţă să faci în ultimul an mai mult pe domeniul pe care îl vrei. Iar dacă vrei o anumită specializare - la master.

| wonderbra a răspuns:

La facultate se face tot ce tine de sociologie, psohologie, chiar si drept se face. ''de familie'','' de cuplu'' se face dupa prin niste cursuri specializate.