| anonim_4396 a întrebat:

La liceu la profilul stiinte ale naturii dai bac din o limba straina? PS:E grea matematica la stiinte ale naturii? Mss mult.

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Noi facem M1 pana intra 11 si de atunci incolo facem M2happy
Se da bac proba orala limba engleza, la scris dai numai romana, mate si la alegere una singura dintre:chimie/biologie/fizica

| Blosssom a răspuns:

Nu dai Bac-ul la lb.straina. E medie...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mate M2 si eng oral

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La stiinte ale naturii se da M2, mai usoara decat M1, matematica pentru. mate-info sau profilul militar, daca inveti pe tot parcursul liceului si nu lasi totul pe ultima suta de metri nu ar trebui sa ai probleme. Limba straina e la alegere dintre cele studiate de tine la scoala. Engleza, franceza si germana sigur sunt printre optiuni. Dar proba nu va fi evaluata prin nota, ci va fi un examen de competente, si vei primi un certificat cu tipul de utilizator in care te incadrezi pe baza cunostintelor, deci nu se va aduna cu media de la bac.

| dienuk a răspuns:

La stiinte matematica e usoara la bac happy adica dai m3. dk stii c inseamna big grin m1 e cea mai grea. m2 e asa si asa. m3 e cea mai usoara. si la toate profilele se da limba straina la bac. happy