| AleaIactaEst a întrebat:

Cat de grea este matematica de la profilul Stiinte ale Naturii?
Sunt cls. a opta si desi nu sunt tocmai rau la matematica (note de 9 in general, si nota 9 la Simulare) mi-e putin frica de matematica de liceu, din moment ce am auzit ca e foarte diferita si de asemenea, foarte grea. Tocmai din acest motiv, intreb.

Răspuns Câştigător
| Zoey112 a răspuns:

Pai in general faci tot ce ai facut si pana acum doar ca aprofundezi. la algebra o sa faci de ex: functii, progresii, inductie si altele
iar la geometrie o sa faci vectori si trigonometrie
Mie mi se pare destul de usor, asta daca esti pregatit sa inveti pentru ca mai ales la geometrie sunt multe formule de invatat ( dar eu le-am retinut usor )
Aici ai programa la mate cls. 9:
http://administraresite.edu.ro/index.php/articles/12812

1 răspuns:
| DurereAu a răspuns:

Hmm...sora mea este clasa a 10-a si este cam singura care se descurca la matematica...dar ea a luat 7 la simulare ..deci cred ca te vei descurca.dar sa stii ca este un profil greu si ai mult de invatatwinking