| E1ph0 a întrebat:

Liceu sau profesionala? Eu as alege profesionala de ce? 200ron+ ma aleg cu o diploma inafara +pot lua si bacu cu 1 an in plus, la profesia la care ma duc eu e usor "electrician aparate si echipamente " pasiunea mea de mic era asta sa desfac sa caut sa descopar..., toti zic de profesionala vai copii rai dar unde ma duc eu e liceu bun... 28 de locuri... Fac mai multa practica ceea ce-mi place decat carte iar dupa termin si liceu iau bacu dau la o facultate si aia e... Ce parere aveti? Atata timp cat fac ceea ce-mi place e bine? Sa merg pe profesionala sau liceeu si de ce imi place la automatizari.

2 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Depinde de medie, dar gandeste te, ca daca vrei sa intri la o faculatate, dupa ce termini cei 3 ani de profesioanala, trebuie sa mai faci 1 sau 2 ani de cursuri sau nu stiu ce studii. Exista si licee tehnice care au acest profil, deci cred ca e mai bine acolo., la profesioanala conditile nu sunt prea bune, in unele scolii poti sa petreci iarna fara caldura si alte probleme.

| E1ph0 explică:

Nu e vorba de medie pot intra și la liceu am 6.2 găsesc un liceu.