| E1ph0 a întrebat:

Hei TPU, am o întrebare m-am înscris la profesională încaz că nu intru la liceu pe profilul Tehnic/Electronica si automatizari si la calificarea profesionala la electronist aparate si echipamente, ma intereseaza peste 3 ani ma pot angaja undeva ce salariu și daca fac si post liceala iau bacu ce ajung mai departe, ce o sa repar la profesia asta telefoane, tv, radiouri? Merci frumos, ofer FUNDĂ.

Răspuns Câştigător
| dandana2015 a răspuns:

Daca scoala profesionala are contract cu cineva care sa te angajeze dupa ce o termini, poti face liceul la seral si`n paralel sa muncesti. Ce intrebare e asta : ce salariu o sa am peste 3 ani? Daca o sa faci post liceala o sa fi incadrat in aceeasi meserie ca specialist.(un grad mai mare in ierarhie).