| anonim_4396 a întrebat:

Lucreaza cineva in domeniul web designului?
stiu ca se poate invata despre acest domeniu din tutoriale, dar pentru angajator conteaza mai mult sa ai un certificat de absolvire de la cursurile de web design care se platesc? Multumesc.

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Pentru angajator conteaza cel mai mult lucrurile pe care le-ai facut.
Ai sanse mult mai mari sa obtii un post daca arati trei situri facute de tine, decat daca arati un certificat.

| Iris1997 a răspuns:

Da poti arata un site facut de altu si gata te-a angajat.
CERTIFICATUL CONTEAZA CEL MAI MULT! Pe el scrie ce-i de capul tau!

| elderone a răspuns:

Pentru angajare de obicei se cere un portofoliu de site-uri (asta inseamna si sa ai sursele) + un interviu tehnic pe frameworkuri. Nu e ca si cum poti trisa prezentand niste linkuri de site-uri.
Certificatele le iei dupa ce ai ceva experienta, pentru ca nu inveti in 3 zile php de la A-Z