| Radioactive a întrebat:

M-am gândit serios la acest lucru, şi de câţiva ani nu mi-a modificat nimeni părerea. La început, de pe la vreo 8 ani, am văzut-o doar ca pe o pasiune pentru seriale/filme poliţiste. Mai apoi, cărţi poliţiste. Dar sunt destul de sigură că vreau să îmi creez cariera în domeniul criminalisticii. Oscilam între criminalist şi procuror criminalist, acum parcă m-ar tenta şi medic legist. Când mă întreba cineva ce vreau să devin, rămânea apoi cu gura căscată şi îmi explica de câte scene teribile o să am parte, de cum va trebui să mă prezint la lucru la orice oră a zilei pentru dovezi)şi bineînţeles, dar fără să mi-o spună, mă considerau ciudată), unii colegi rămâneau şocaţi, nici nu ştiau ce înseamnă criminalist(unii considerau că înseamnă ucigaş). Dar eu sunt sigură că asta vreau şi am fost mereu realistă, când alte fete se visau actriţe eu îmi îmi doream asta. Şi acum, întrebarea mea este: ce facultate ar trebui să urmez şi credeţi că aş putea reuşi, mai ales că vreau să plec din ţară? A mai fost cineva în situaţia mea?

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Daca vrei sa devii medic legist trebuie sa urmezi medicina (nu e logic?!)