| Krishnagovinda a întrebat:

Ma intereseaza inrolarea in armata si as avea cateva intrebari:
- la liceele militare e posibil de a manca fara carne?(probleme cu stomacul)sau poti sa-ti prepari mancarea?
-salariile(sgp, subofiter, rezervist)
-timp liber?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mananci ce se gateste, la fel ca ceilalti. Daca nu, cauta sa mergi la alt liceu.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Timpul liber il ai cand ti se dă, nu cand ai vrea tu.

| Iote a răspuns:

La liceul militar mananci mancarea de la cazan. Daca nu te adaptezi acolo, armata nu e de tine.

| Krishnagovinda explică (pentru Iote):

Ah, dar daca tot imi dau viata macar sa dea si ei un pireu

| Brizbriz a răspuns (pentru Krishnagovinda):

"acum 16 ore | Krishnagovinda explică (pentru Iote):
Ah, dar daca tot imi dau viata macar sa dea si ei un pireu"

faci mai multe confunzii, in principal confunzi serios armata romana cu armata obligatorie, din orice tara, inclusiv Romania cand era armata obligatorie

1. IN PRIMUL RAND se intra foarte greu in armata romana, sunt mult mai multi doritori decat locuri, iar la scoala de armata (liceu, academie) e si mai mare inghesuiala, deci ai o problema de sanatate... OARECARE, atunci, de ce te-ar lua pe tine?!? cand AU DE UNDE ALEGE
2. la liceu NU ITI DAI VIATA, este liceu NU ARMATA, esti minor ffs
si NICI MACAR IN ARMATA NU ITI DAI VIATA, decat daca Romania intra in razboi, altfel, in zone de razboi ajung numai voluntarii

0. asta e cea mai tampita idee la intrebarea ta, si sunt foarte sigur ca nu te-ai gandit deloc, intr-o armata, ORICE ARMATA, ORICAND, ORIUNDE, daca cineva primeste tratament special continuu, atunci fiecare soldat v-a dori tratament special, ori asta inseamna ca soldatii au "drepturi", iar daca daca au drepturi atunci pot sa isi ia dreptul de a nu executa ordinele, deci
NICI O ARMATA DIN LUME NU SI-AR PERMITE SA TE CAUTE PE TINE IN COARNE