| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Andriu Adrian, sunt din tecuci, si imi place actoria. Am 13 ani si pana acum am jucat doua piese in fata publicului. Nam luat premiu dar la gala a fost un reporter care a scis in ziar ca nu am fost apreciat la adevarata mea valoare. As lua cursuri dar n-am bani si mama spune ca mor de foame cu actoria. Nu stiu ce sa fac. As vrea sa intalnesc pe cineva care are bani sa ma lanseze sau sa intalnesc pe cineva, un actor bun care sa-mi spuna daca am talent da sau nu. Astept un raspuns, un sfat, o parere. Ce sa fac?

Nr, mamei de telefon, poate cunasoteti o persoana care ma poate ajuta, v-as fi tare recunoscator 0742236454.

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mama are dreptate, in ziua de azi trebuie sa te orientezi catre o meserie pe care sa o poti practica si apoi in paralel sa faci teatru.SUCCES!

| www a răspuns:

Ah...are dreptate ca mori de foame oarecum... dar daca tie iti placenu conteaza, cel putin din punctul meu de vedere. De ajutat. nu prea aum cum.

| dudu_4306 a răspuns:

Avem nevoie de arta, nu de bani!

| mariobros a răspuns:

Mama e realista, si are dreptate, insa e greu sa faci actorie doar ca hobby, pentru ca iti este necesar mult timp pentru juca un rol intr-o piesa(inveti replicile din scenariu, repetitii, etc). Spui ca ai jucat in doua piese, unde mai exact, in Tecuci sau in alta parte? Ziaristul a scris un articol si atat, este parerea lui subiectiva pe care nu te poti baza. Din pacate nu te pot ajuta cu o recomandare la o persoana, dar te sfatuiesc sa faci tot posibilul sa mergi la un casting sau ceva de genul unde sa fie prezente niste persoane cu experienta in actorie, concurenta e acerba, dar pe tine nu te intereseaza neaparat sa castigi castingul respectiv, ci sa poti obtine o evaluare a capacitatilor tale artistice cat mai obiectiva, de la niste persoane care stiu mai bine ce inseamna actoria si daca tu ai avea inclinatii actoricesti. Ai putea cere cateva relatii la teatrele din Iasi de exemplu, oricum si acolo e `criza`, dar macar incerci, daca asta simti tu ca vrei sa faci in viata. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

AM o profesoara cu care am facut repetitii, si m-am intalnit cu un actor de la Antena 1 dar n-am stat de vorba cu el... AM participat in Tecuci la doua piese... Multi spun ca am talent dar stiti cum e in romania... daca nai pe cineva sa te lanseze e greu... si treaba cu castingul, stau intr-o comuna lana un oras si nu stiu daca se fac castinguri... de aceea am apelat aicea ca poate se uita cineva cu experienta, nu stiu ce sa ma fac.