| AlinaBob36rn a întrebat:

Ma poate ajuta cineva? Mi-am facut zilele acestea un cont de PayPal pentru afaceri si cand dau sa-mi fac un cont de card imi da eroare si zice ca banca nu-mi primeste cardul... de ce? Am facut eu ceva incorect sau ce? Ma puteti ajuta? Dau funda...

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ok, hai sa o luam cu inceputul:
Ai pus toate datele corecte in Paypal, asa cum sunt stipulate in acte, cu numele companiei, inregistrarea lui si toate datele completate sunt corecte?
Daca datele companiei nu sunt corecte, iar credit cardul sau contul bancar nu au acelasi nume cu numele companiei, nu sunt acceptate.
Ti se cere sa atasezi documente legale si imputernicirea celui care este propietarul sau directorul companiei. le-ai atasat?
Urmeaza verificarile lor.
la conturile de business sunt mult mai multe cerinte si verificari.
In momentul cand atasezi contul bancar sau credit cardul companiei, ei intra in banca si retrag $2 ca verificare, sa vada daca ce ai declarat tu este corect si corespunde cu banca. Apooi trimite un cod de 4 cifre in extrasul de cont bancar pe care tu il notezi intr-un link pe care ti-l trimite tot paypalul, ca verificarea in cercs a fie completa. Dupa ce ai introdus codul corect, ei iti retunreza cei $2 in contul tau bancar si te anunat ca ti s-a activat contul bancar si ca esti utilizator eligibil.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu am inteles ce vrei sa spui prin "...si cand dau sa-mi un un cont de card imi da eroare "
Cand dai sa ce?

| AlinaBob36rn explică (pentru Violleta2022):

Sa conectez un card imi zice ca banca numi primeste cardul si nu pot sal- pun

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlinaBob36rn):

Stai ca nu ne intelegem, zici ca banca nu-ti primeste cardul...dar tu trebuie sa legi cardul de contul Paypal, nu de banca!

| AlinaBob36rn explică (pentru Violleta2022):

Da eu de abia sunt in cel 14 zile gratuite de la shopify si nu am facut nici un document

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlinaBob36rn):

Ai spus ca ai facut cont de business, iar acela se face numai daca ai companie, nu vorbim aici de contract personal cu shopify., fiindca poti folosi contul personal asa cum este si cazul in aceasta situatie.
Ai mare grija ce declari, pune numai date reale fiindca esti verificata si daca ceva nu este corect, esti blocata si pe veci nu mai poti sa-ti faci cont la ei.
Nu te teme, Paypalul este foarte safe, lucrez cu ei de peste 15 ani si nu am avut niciodata probleme cu verificarile lor.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlinaBob36rn):

Deci tu nu esti decat un simplu user de shopyfy, nu o firma si nici nu ai cont de business.

| AlinaBob36rn explică (pentru Violleta2022):

Da cum sa-ti faci cont de business pe shopify? sunt nou in domeniul acesta si nu stiu nimic

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlinaBob36rn):

Tu ai spus ca vrei cont de business!
Daca asa vrei atunci ia-o cu inceputul la CAMERA de comert a orasului tau, deschiziand un nou business, platind taxele aferente, ca sa poti face business.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlinaBob36rn):

Ok, hai sa o luam cu inceputul:
Ai pus toate datele corecte in Paypal, asa cum sunt stipulate in acte, cu numele companiei, inregistrarea lui si toate datele completate sunt corecte?
Daca datele companiei nu sunt corecte, iar credit cardul sau contul bancar nu au acelasi nume cu numele companiei, nu sunt acceptate.
Ti se cere sa atasezi documente legale si imputernicirea celui care este propietarul sau directorul companiei. le-ai atasat?
Urmeaza verificarile lor.
la conturile de business sunt mult mai multe cerinte si verificari.
In momentul cand atasezi contul bancar sau credit cardul companiei, ei intra in banca si retrag $2 ca verificare, sa vada daca ce ai declarat tu este corect si corespunde cu banca. Apooi trimite un cod de 4 cifre in extrasul de cont bancar pe care tu il notezi intr-un link pe care ti-l trimite tot paypalul, ca verificarea in cercs a fie completa. Dupa ce ai introdus codul corect, ei iti retunreza cei $2 in contul tau bancar si te anunat ca ti s-a activat contul bancar si ca esti utilizator eligibil.

| Catrice a răspuns:

Asta e, îți faci card de care trebuie.

| AlinaBob36rn explică (pentru Catrice):

Eu am MasterCard sa fie din vina la asta?