| denisa_2911 a întrebat:

Ma tot gandesc ce facultate sa urmez. Termin liceul anul acesta si m-am gandit sa dau la psihologie dar am inteles ca se castiga rau.As vrea ceva in care se castiga binisor... voi ce ziceti? O seara placuta!

Răspuns Câştigător
| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Pai se mai castiga bine in vreun domeniu in Romania? Eu am terminat Psihologia si lucrez ceva de genul agent de pariuri sportive. Oricum, cand ma intorc in Romania, as vrea sa fac Geografia, poate vreodata va merge si la noi turismul si trebuie sa stiu ceva despre tara noastra, nu? Dar cred ca Daniela are dreptate. Te-ai pregatit pentru ceva anume?

2 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Doamne. esti in semestrul doi. Pentru ce materii te-ai pregatit intens? Ca daca ai invatat la romana si geografie nu stiu daca poti da la automatica sau medicina

| cosima11 a răspuns:

Eu vreau sa dau la psihologie si chiar am pus o intrebare pe site referitor la asta.depinde si pentru ce te-ai pregatit. daca iti place, nu ezita sa o faci. dupa ce termini cei 3 ani obligatorii, poti merge mai departe si poti ajunge sa ai un salar mai mare. decat sa fac farmacie sau facultate mult mai grea si dupa aia sa nu am un loc de munca si sa ma angajez ca vanzatoare intr-un magazin alimentar, probabil dupa ce termin psihologia imi gasesc un loc de munca curat si care poate nu`mi aduce din prima bani sa ma imbogatesc, dar pe parcurs toate se imbunatatesc si poate o sa aung undeva mai sus si sa fiu mai bine platita.