| anonim_4396 a întrebat:

termin anul acesta liceul la o clasa cu profil umanist. M-am decis de mult sa urmez cursurile unei facultati de psihologie, deoarece imi place f mult domeniul. In momentul de fata ma gandesc si la o a doua facultate, ceva care sa mearga intara asta, ceva cautat, dar, evident, fara matematica sau alte materii de real, pentru ca nu m-as descurca si nu mi-ar placea. Voi ce ati recomanda? Ce credeti ca ar merge in Romania?

Răspuns Câştigător
| Foxilikkkă a răspuns:

Buna!
Pai...ma bucur ca suntem din aceiasi "categorie"! laughing
Si eu sunt la liceu clasa umanista si am de gand sa fac psihologia...si ma gandesc si la o a doua facultate care bineinteles sa mearga bine cu psihologia! Ce iti spun este ca daca mergi pe ideea ca nimic nu merge in Romania si ca e tara imposibilitatilor si nici o meserie nu merge aici, nu rezolvi nimic!happyIndiferent ca esti in Romania sau in alta tara daca vrei sa faci ceva, faci, daca vrei sa inveti, poti invata si aici!happyAcum sa revenim la intrebarea ta.Eu ti-as recomanda sa faci si jurnalismul, ai avea mai multe optiuni dupa.Sau poti sa faci Sociologie...si de ce nu, dreptul! Daca vrei sa ajungi psiholog criminalist, chiar daca e destul de greu, in timp se va cauta aceasta meserie.
Multa bafta in alegerea facultatii!

2 răspunsuri:
| Drog_1560 a răspuns:

In Romania nimic n mai este bun nici parfu