| blueberry05 a întrebat:

Mai am foarte putin timp pana o sa imi aleg o facultate pe care sa o urmez si pur si simplu nu stiu ce sa fac, am nevoie de niste sfaturi.Am doua variante pe care le-as lua in considerare:sa merg undeva la stinte economice pentru ca sunt la un liceu care are acest profil si stiu despre ce e vorba, sau sa merg la medicina, care e un domeniu in care toata viata mi-am dorit sa lucrez si care ar fi mereu prima mea alegere.Insa trebuie sa pun in balanta atat avantajele cat si dezavantajele, daca as merge la facultatea de medicina ar fi si multi ani petrecuti in facultate si costuri foarte mari pe care parintii mei nu isi permit sa le achite.Deci ce as putea face? Sa fac ceea ce imi place si imi doresc sau sa fac o facultate in urma careia sa ies cu o meserie pe care nu o voi face din placere/

Răspuns Câştigător
| any007 a răspuns:

Hey happy parerea mea este sa faci ceea ce iti doresti.cu putin efort(si ff multa dorinta) o sa reusesti sa dai examenul de admitere si sa il iei la buget.dar ca sa ai spatele acoperit e bine sa depui dosarul si la ase.nu e chiar tarziu sa te mai gandesti.eu una m-am hotarat cu 3 luni inainte de bac.si mi se pare k a fost cea mai buna decizie.deci nu te pripi.pregateste-te pentru ambele si ce o fi o fi.in facultate toti profii ne spun ca niciodata nu o sa ajungem sa facem ce ne dorim(dar macar incercam) si doar o mica parte reusesc. sper ca u sa faci parte din exceptia de la regula si sa ajungi sa te ocupi de ce-ti doresti...aaa si inca o chestie...am o colega care a facut un an (la bio) si apoi a dat la medicina pentru ca acolo s-a visat mereu.si a reusit.dar 1 an l-a pierdut insa cu un scop. spor la invatat:*

2 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Poti incerca la mai multe facultati, daca intri la medicina urmeaza-ti visul.

| emabrumareanu29 a răspuns:

Buna! Ce-ai spune sa ai un venit suplimentar?Id-ul meu este ema_brumareanu@yahoo.com ,iti pot da mai multe detalii.