| Lyndsey a întrebat:

O cunostinta de-a mea s-a hotarat sa urmeze facultatea de medicina veterinara. Mie uneia nu ii prea surade ideea. Voi ce parere aveti, punand in balanta avantajele si dezavantajele(in scris, va rog)? E o meserie buna? Merita sa petreci 6 ani in facultate?

Răspuns Câştigător
| Cosminovici18 a răspuns:

Da,daca te pasioneaza animalele si iti place sa ai grija de ele e foarte ok sa-ti petreci timpul cu ele.Tocmai de asta multora le place sa devina medici veterinari pentru ca iubesc animalele si vor sa aiba grija de ele. Daca ai propriul cabinet medical poti ajunge chiar la 2000 de euro pe luna(ca salariu). Conteaza mult sa iti placa ceea ce faci si sa te si pricepi, iar clientii vor veni pe banda rulanta.
P.S: Este o meserie banoasa (atat in mediul rural cat si in mediul urban)

2 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Medicina veterinara e meseria foarte buna si da se merita sa petreci 6 ani de facultate insa e greu si trebuie sa inventi foarte mult ca sa intri la facultate si apoi sa o si termini dupa ce o termini job-ul e asigurat ori ca iti deschizi propriul cabinet veterinar ori ca lucrezi la o ferma ca fiind medicul veterinal al fermei ideea e ca ai loc de munca si in plus se castiga foarte bine.

| Lyndsey explică (pentru Cosminovici18):

Crezi ca e ok sa-ti petreci atat de mult timp cu animalele, la ferma?
Daca nu te superi, as vrea sa stiu aproximativ cat se castiga.
Aaa si mai nou nu se da examen, ci intri cu BAC-ul. happy

| Cosminovici18 a răspuns (pentru Lyndsey):

Da,daca te pasioneaza animalele si iti place sa ai grija de ele e foarte ok sa-ti petreci timpul cu ele.Tocmai de asta multora le place sa devina medici veterinari pentru ca iubesc animalele si vor sa aiba grija de ele. Daca ai propriul cabinet medical poti ajunge chiar la 2000 de euro pe luna(ca salariu). Conteaza mult sa iti placa ceea ce faci si sa te si pricepi, iar clientii vor veni pe banda rulanta.
P.S: Este o meserie banoasa (atat in mediul rural cat si in mediul urban)