| Crissmatew a întrebat:

Salut.
Așa o întrebare.
Este posibil să depun la master la facultatea de teatru, având licența în alt domeniu total diferit? Am auzit că nu e o problemă, mă poate lămuri cineva?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Studiile universitare de masterat sunt a doua treaptă a studiilor universitare, și care asigura aprofundarea în domeniul studiilor de licență sau într-un domeniu apropiat

subliniez: în domeniul studiilor de licență sau unul apropiat

| Speranta12 a răspuns:

Trebuie sa citesti criteriile de admitere la facultatea respectiva. Unii cer licenta in domeniu altii nu. La un deprtament de la UNATC citeam ca cica vor sa fie din domeniu dar trebuie sa te mai uiti o data tu. Gasesti pe pagina fiecarei facultati in parte.