| Ioan25 a întrebat:

Merita sa faci Facultatea de Informatica de la Iași? Va fi o meserie de viitor? După terminarea facultății o să vina oameni de la diferite companii și o să îmi prezinte tot felul de sugestii pentru a mă angaja la ei?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Baiete, tu ai vazut prea multe filme si povesti americane laughing Viata reala nu-i ca-n povestile alea!

Nu vine nimeni sa-ti prezinte nimic, fiind doar problema ta sa alergi cu CV-ul in mana de la diverse firme si sa te rogi de ei, daca au locuri libere, sa te primeasca.

| Violleta2022 a răspuns:

In ce priveste intrebarea asta cu "merita" ar trebui sa fii capabil sa-ti raspunzi singur la intrebarea asta, ca-n afara de tine, care te cunosti foarte bine si stii cat de capabil sau incapabil esti sa poti invatat pe rupte si sa realizezi ceva in viata, nimeni de pe fata pamantului nu-ti poate spune TIE, daca merita sa faci sau nu o asemenea facultate.

| haileewatson a răspuns:

E responsabilitatea ta sa iti cauti job, nu alearga nimeni dupa tine

Răspuns utilizator avertizat