| nniiccoollaaee a întrebat:

am si eu o intrebare se merita sa faci facultatea de drept(iasi)? si ai unde te angaja dupa terminarea ei sau nu? funda pentrucel mai bun ajutor

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Ai doua variante : ori excelezi si te faci remarcat inca din studentie, ori "spargi" sistemul fie cu bani, fie cu ajutorul rudelor aflate deja in sistem. Altfel, spre dezamagirea ta, ramai cu diploma in buzunar!

| corolav a răspuns:

Dar înainte de toate aceste oprelişti enunţate mai sus, dragă prietene, eşti corigent la limba română. Felul în care ai conceput acest scurt enunţ este incalificabil pentru cineva care vrea să împartă dreptate în această ţară.
Prefer să mă înjuri acum decît să ajung peste 10 ani în sala ta de judecată, în cabinetul tău notarial sau de avocatură.
Mai gîndeşte-te, mai...

| VladimirPutin a răspuns:

Nu mai rentează dreptu în ziua de azi...tu ce crezi că te poți face după facultate? ca să fi avocat sau procuror trebuie să dai zeci de mii de euro șpagă

| nutuxcristian a răspuns:

Avocat,procuror,notar,judecator