| anonim_4396 a întrebat:

Merită să faci facultatea de marketing (ASE)?

2 răspunsuri:
| Paula2018 a răspuns:

Marketingul nu e pentru oricine. Merita daca iti place, sunt joburi bine platite in acest domeniu, numai ca trebuie sa stai bine la capitolul inspiratie si creativitate.

| gratielavlad a răspuns:

Daca iti plac statisticile, ai un spirit de observatie dezvoltat si iti place sa te documentezi permanent pentru a fi la curent cu ultimele inovatii din domeniu, atunci DA. Se castiga bine in marketing, dar este pentru cei care sunt la curent cu tot ce misca... pentru ca este un domeniu extrem de dinamic. Se modifica de la o zi la alta si presupune multa analiza sociologica, psihologica, samd.