| Vali215 a întrebat:

Merită să lucrezi la drumuri și poduri? Mi s-a oferit un loc de munca cu un salariu decent, dar totuși mă gândesc că am foarte multe diplome + bacul și totuși nu-mi găsesc locuri de muncă cu niște condiții ok. Momentan lucrez pentru un turc, într-un depozit, în care este foarte frig+ că are pretenția să-i învăț limba.

17 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am foarte multe diplome + bacul" - e vreuna universitară?

| Vali215 explică (pentru sierra1):

Trebuie sa fie?

| sierra1 a răspuns (pentru Vali215):

Nu TREBUIE dar nici nu prea poți face nazuri

| Vali215 explică (pentru sierra1):

Bullshit, sunt atația care și-au găsit locuri de muncă bune și fără măcar să aibă bacul luat. Cu mentalitatea asta nu o să facem nimic niciodată. Cică să nu faci nazuri laughing hai sa ne mulțumim cu puțin că asa i mai bine

| sierra1 a răspuns (pentru Vali215):

"locuri de muncă bune și fără măcar să aibă bacul luat. Cu mentalitatea asta nu o să facem nimic niciodată"

care mentalitate doctore? aia de analfabet fără studii, cu mucii pe piept dar pretenții aberante?

fă o școală, măcar aia de bune maniere

| Vali215 explică (pentru sierra1):

Știi cum se zice, dacă simți că cineva are dreptate, faci cum zice el, nu e cazul și la tine, după răspunsurile pe care mi le-ai dat mi -ai arătat că ești doar un frustrat. Și apropo, deja m-am angajat aici și am un salariu dublu față de cel pe care îl aveam. "Pretenții aberante", pun pariu că așa li s-a zis și celor care au reușit în viață înainte să o facă. Nu ești cineva pe care ar trebui să îl iau în seama, după răspunsurile pe care mi le ai dat.

| sierra1 a răspuns (pentru Vali215):

Repet: fă o școală, măcar aia de bune maniere, o să-ți muști de ciudă unghiile, curând

| Vali215 explică (pentru sierra1):

Poți să repeți de 100 de ori, nu o să -ți iau în seamă părerile.
Maniere bune ai tu când îi spui altuia că e cu mucii pe piept? Sau ție nu ți se aplică?

| sierra1 a răspuns (pentru Vali215):

" Vali215 : mă gândesc că am foarte multe diplome + bacul"

degeaba...

dar să n-o lungim: o să-ți muști de ciudă unghiile, curând. Mai curând decât crezi

| Vali215 explică (pentru sierra1):

O să-ți spun de ce nu cred că ai dreptate. Oamenii fac o facultate, se duc la o anumită școală, exact cum ziceai tu, pentru a câștiga mai mulți bani în viitor, nu? Ei bine, aici unde sunt acum m-am băgat direct pe mașinării, ca să nu fiu nevoit să muncesc la mână și astfel am primit un salariu pe care nu l-a primit nimeni la început, așa mi s-a zis de la ceilalți angajați. Am primit salariul ăsta pentru că am zis că mă bag pe toate mașinăriile de aici. Dacă învăț tot ce am de făcut aici, o să am oportunitatea să plec în afară pe un salariul de 2300 de euro, deci ce crezi, mai ești la fel de sigur că o să-mi rod unghiile? Știu că nu e o meserie foarte respectată, dar se fac bani frumușei.

| sierra1 a răspuns (pentru Vali215):

"O să-ți spun de ce nu cred că ai dreptate..."

nici nu citesc mai departe, faci (degeaba desigur) apologia inculturii

| Vali215 explică (pentru sierra1):

Cum ți-am mai zis, nu ești de luat în seamă. Nu o să-ti mai răspund, nu meriți. Rămâi la sfaturile tale, milionarule. Pun pariu că nici nu ai un loc de muncă laughing

| Celcestietot a răspuns:

Daca consideri ca iti prezinta ceva mai bun in oferta aceasta fata de unde lucrezi in prezent, da, merita sa te muti acolo.

| Zuzu1991 a răspuns:

Drumuri si poduri?!?
wow, nu am auzit de job-ul asta, decat la misto, lucrezi la poduri si daca esti concediat ajungi pe drumuri

| Iote a răspuns:

Ai foarte multe diplome?
Daca tie ti se pare ca salarul de la drumuri si poduri este doar decent, ma intreb cat de jos este postul si in ce esti specializat cu toate diplomele alea.
Turcul, la noi in tara vrea sa-i inveti limba?

| Vali215 explică (pentru Iote):

Da, la noi în țară vrea să-i învăț limba laughing. O să fiu muncitor necalificat, și da, e un post destul de jos. O să iau într-o lună la drumuri și poduri cât câștig aici într-o lună. Eu zic că e ok, măcar până pun ceva bani deoparte.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Nu munci la turci dai rasa lor am muncit ani la rând știu ce spun sunt zdrențe infecte

Ai bac fratele meu ai diplome du-te fa frumos fa o Diploma de bucătar și băgate la un restaurant frumos du-te lucrează ori unde vrei ai posibilitate ești baiata deștept ai bacul diplome ai atâtea uși deschise nu te bagă la munca de turci infecți aia nu-s oameni băgată la Automecanica la restaurate gastronomie chelnerul aia atâtea tu te limitezi singur la un loc