| anonim_4396 a întrebat:

Meseria de actor sau de medic veterinar? De ce?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Medic veterinar!
din asta faci bani.

actor 1. in rrrominica e ULTIMA bataie de joc ca bani si ca orice altceva, iar in afara ii numeri pe degete actorii romani care au ajuns vag... e numai unul Bucky - Sebastian Stan din seria Avengers - Captain America si ala a emigrat cand era foarte mic, deci nu e DELOC actor roman, e doar nascut in rrominica
sa ajung actor mare e pur si simplu chestie de noroc, NU CONTEAZA CAT MUNCESTI
2. MULT MAI IMPORTAN, SI CLAR DIN MESAJUL TAU, trebuie sa ai o chemare enorma sa treci peste handicapul de mai sus ca sa merite sa te faci actor, iar tu nu te poti decide intre actor si medic

| deix001 a răspuns (pentru Bizon95):

M-am decis pentru medic veterinar, multumesc ție si celorlalți care au răspuns pentru mine la întrebare.

| Bizon95 a răspuns (pentru deix001):

Cu placere!

29 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nici una, fiindcă se vede din felul în care întrebi, ca la grădiniță că nu ai habar de nimic.
Să fii bucătar marinar, de ce nu?

| Celcestietot a răspuns:

Actor care joaca rolul de medic veterinarwinking!

| gabicoo a răspuns:

Veterinar! Asta ar fi alegerea mea!
Dar totul depinde de tine! Totul e să vrei dar și să poți!
Să fii iubit!

| Ineys a răspuns:

Pai buna intrebare, de ce? Ca in Romania ca actor mori de foame si ca medic veterinar... nu stiu ce sa zic, nu sunt cu animalele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai actor pentru ca poți juca și rol de veterinar. 2 în 1.

| Speranta12 a răspuns:

Asa de-ampulea raspunzi la toata lumea? Acum am realizat. Nu esti amuzanta sierrra

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Speranta12):

Corect!
Și dacă intri pe profilul ei uite ce vezi: "Utilizatorul sierra1 nu a pus nici o întrebare dar a ajutat comunitatea TPU.ro dând 16429 răspunsuri!"
Dacă TPU dădea o amenda de 1 leu pentru fiecare răspuns inutil sau imbecil, Sierra1 avea deja ambii rinichi amanetati.

| Speranta12 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Daca adminii de pe TPU isi faceau treaba sa o puna la punct de cate ori a facut spam la atatia useri, nu mai era de mult pe aici.

| sierra1 a răspuns (pentru Speranta12):

Asta-i intrebare?
Habar n-ai ce știe/poate/vrea/îl-duce-capul pe intrebător și te arunci la sfaturi

| sierra1 a răspuns (pentru Speranta12):

"SearchingHard a răspuns: Asa de-ampulea..."

tradu că nu ințeleg

| Speranta12 a răspuns (pentru sierra1):

Uite ce ai raspuns tu la intrebator:

acum 2 ore | sierra1 a răspuns:
E vorba de tine si nu te poți decide?

dar de scafandru ce zici, intră in calcul?

Deci cine se arunca in sfaturi, ha? rolling on the floor
Tu!

| deix001 a răspuns (pentru Speranta12):

Corect.

| sierra1 a răspuns (pentru Speranta12):

Pe măsura intrebării. La fix. Si nu e sfat

| Speranta12 a răspuns:

Esti doar penibila sierra, mi-e mila de viata ta

| brokxy a răspuns:

Actor cum ziceau multi in Romania, pensie de rahat, SALARIU FOARTE MIC, Facultatea e FOARTE scumpa 10.000 de lei pe an, mai scump decat la doctor. Veterinar daca iubesti animalele se plateste foarte bine! Dar daca iti place actoria poti fi actor si fara facultate nu fi prost s adai 10, 000 de lei, majoritatea actorilor nu au facultate, dar totusi ai nevoie de o memorie foarte buna sa memorezi un dosar de replici in cateva zile

| adryang78 a răspuns:

Cele două sunt diametral opuse. Depinde numai de tine ce înclinații ai, sferele de activitate ale celor două meserii n-au nicio tangență.

| Goddessss a răspuns:

Actoria in Romania e cam praf, din păcate...

| 1231242 a răspuns (pentru Goddessss):

Minți!

| Goddessss a răspuns (pentru 1231242):

Cu ce? Cu ce mint?
Asta e adevarul. Din o mie de actori cati ajung cat de cât cunoscuți si cu o cariera stabila? Sa nu mai zic de cat de scumpa e facultatea si ce pensie de c... t ai.
Auzi actorie in Romania... Pt cine?
Nimeni nu apreciază munca depusa si eforturile pe care le fac acesti oameni.

| Alexandrionelu a răspuns:

Clar Actor!
De ce? Pentru ca un actor poate juca rolul de medic veterinar, dar un veterinar nu va apărea niciodată într-un film happy

| Ralena a răspuns:

Daca ar urma sa fii un veterinar bun probabil ai sti ca vrei sa fii veterinar. Daca ar urma sa fii un mediocru, te vei angaja intr-o farmacie veterinara unde vei avea un salariu de 1400 lei net, pe surse. Un cabinet veterinar utilat, pentru un singur medic, cu o singura masa si un eco, costa (utilarea completa) undeva la 20 de mii de euro. Tot pe surse. Ca sa fii medic de ferma ai nevoie de experienta si recomandari puternice. Ar trebui sa stii ce vrei sa faci, raspunsurile toate sunt legate de cat vei castiga.Viata nu se rezuma la salariu. Vei lucra cu animale. Bolnave. Daca nu le iubesti nu iti va placea sa lucrezi cu animale. Bolnave. Cu prolaps rectal. Cu jigodie Cu mastita. Daca le iubesti vei sti ca sufera doar pana le faci bine. Sunt mai multe aspecte la care sa te gandesti, in afara de bani. Este o meserie superba, dar grea. Ai mult mai mult de invatat decat la medicina umana, in mult mai putin timp. Poti sa faci din ea o pasiune, dar poti sa faci si un regret.

Răspuns utilizator avertizat
| CristinaEmma a răspuns:

Gandeste-te ce ti-a placut si iti place din totdeauna sa faci de cand erai mic/a pana in ziua de azi, ce vrei sa castigi din asta si pentru ce.
exemplu: ca doctor veterinar iti umple sufletul de fericire salvand vietile animalelor, ca actor altele... in plus in rolul de actor poti juca rolul veterinarului daca iti doresti ambele. Gandeste-te bine si la capacitatile care le ai si care nu le ai, ce poti dezvolta, ce faci mai mult din suflet si cu mare drag.
Nu te gandii la greutatea muncii caci cu cat iubesti munca care o faci cu atat iti doresti sa faci si sa progresezi din ce in ce mai mult pe domeniul ales, mai ales cand vei vedea si rezultatele.
O mica vorba: rezultatul e ca efortul depus. Cu cat muncesti mai mult sau iti este greu cu atat vei avea de castigat mai mult. Mult succes!

| deix001 a răspuns:

Păcat ca nu pot sa-ți raportez comentariul.

| Anonima975 a răspuns (pentru deix001):

Am raportat-o eu. Și pe mine ma enervează

| deix001 a răspuns (pentru Anonima975):

Mulțumesc

| Anonima975 a răspuns (pentru deix001):

N-ai pentru ce happy