| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre meseria de medic veterinar?

Răspuns Câştigător
| comansorin a răspuns:

E aproape ca cea de oameni doar ca trebuie sa stii mai multe pentru ca doctorii de oameni stiu un singur domeniu de obicei de exemplu neurologie pe neurolog il pui sa opereze pe creier nu il pui sa scoata apenticele! Iar in meseria de veterinar trebuie sa stii si de papagal si de caine si de pisica si de vaca si de porc si de gaina si de taur si de toate animalele existente in Romania, domestice! deci e greu dar din cate am auzit esti platit destul de bine, pe masura muncii tale, dar totusi eu zic ca e greu deoarece lucrezi cu animale si animalele pot fi deseori agresive, in general cainii! ok sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca iti place e bine, se castiga bine oricum.

| MMihai a răspuns:

Este și asta o meserie, iar dacă o faci cu plăcere este bine.
Sunt foarte multe animale și trebuie să te perfecționezi mereu.

| Alexashadow a răspuns:

Mie mi-ar placea sa lucrez cu animalele si sa le ajut. Ar fi dragut daca iti plac animalele.

| BusinessPromoterRo a răspuns:

Salut sacdefundite! Daca iti place sa lucrezi cu animale bolnave, atunci meseria de medic veterinar este cea mai frumoasa din lume. In schimb daca simti greata atunci cand ti se sparge pe haine o buba plina de puroi si de sange, nu te sfatuiesc sa alegi aceasta meserie.

| andraaaaaa a răspuns:

Este ft draguta