| andrea333 a întrebat:

Mi-ar place mult sa lucrez in marketing, in publicitate, doar ca am citit pe internet ca nu este un domeniu cu prea multe locuri de munca. Voi ce ati face in locul meu? Ati merge la o facultate unde stiti ca poate nu aveti unde sa va angajati, dar va place, sau ati alege sa mergeti la una care va asigura salariu buni, dar nu va place deloc?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista facultate care sa vina cu loc de munca asigurat!
Ma si mir ca asta nu ai citit pana acum...cand in feicare an sunt 10.000 de studenti care termina facultatile si ingraosa randurile celor care domeniu.
salariu bun il obtii dupa multi ani de munac si experinta, ca nu-ti acorda nimenis alariu mare, cand nu stii de nici unele, fiind la inceput.
va trebuii sa fii realista, ca altfel vei avea dezamagirea vietii.
Stiu gramezi cu facultate care vand la tarabe in piata de zarzavat, fiindca disperarea i-a dus acolo si isi castiga decent o paine.
Daca inveti foarte bine, poti intra la orice facultate la buget (pe gratis) si aici nu ai nevoie de parinti bogati sa te suporte, fiindca te suporti singura.
Cand ai note modeste si nici parinti bogati sa-ti plateasca facultatea, te duci la munca, orice se iveste, ca necalificat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Doar ca am citit pe internet ca nu este un domeniu cu prea multe locuri de munca.
Ai citit asta unde? Și ai crezut? Nu vezi că azi nu poți trăi fără reclamă sau marketing înafară de jungla amazoniană?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As cauta pana as gasi una care sa imi placa si sa imi asigure si un salariu bun.