| Hunter_Bio_2001 a întrebat:

Am 15 ani, acum 2 zile mama mi-a propus: La 16 să mă angajez ca programator la locul ei de muncă și să fac liceu seral + salariu de 2000-2500 lei
Mie îmi place enorm să lucrez pe calculator/laptop dar nu stăpânesc bine programarea, dacă ceilalți angajați o sa rada de mine daca, dacă...
Voi ce ați face în locul meu?
Sincer m-aș duce, dacă aveti experienta in programare ați putea să-mi lăsați careva site-ul bine după care sa progresez în programare?

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa-ti termini normal scoala. Si sa mergi la munca abia cand vei intra la facultate. Este vreo problema de bani stringenta? Ceilalti angajati ar trebui in primul rand sa te ajute sa te integrezi, nu sa rada de tine. Asa este normal. Ca se mai practica si altfel... Dar ai mama acolo care te va sustine.

3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Depinde de situatia ta de acasa. Daca ai neaparata nevoie de bani, nu e o drama sa faci liceul la seral. Sunt multi oameni inteligenti care au facut asta din cauza situatiei financiare. Incearca sa afli ce limbaj de programare se foloseste acolo si poti invata singur acasa pana te angajezi. Pe net exista o multime de tutoriale si site-uri unde sa exersezi, astfel incat vei avea o baza formata cand vei ajunge la serviciu.
Daca situatia financiara nu impune in mod expres sa lucrezi de pe acum, fa asa cum a zis Iote mai sus si termina studiile asa cum face toata lumea si te angajezi dupa.

| Silazion a răspuns:

Du-te si lucreaza, nu te mai plange ca o femeie pe net.

| Hunter_Bio_2001 explică (pentru Silazion):

WTF, doar v-am cerut opinia...