| Anonim420420 a întrebat:

vreau sa ajung la o facultate legata de IT si sa lucrez in acest domeniu. Sunt pasionat de IT dar nu ma pricep la programare deloc, nu am facut asa ceva la scoala si nici nu m-a interesat foarte mult. Exista locuri de munca in domeniul IT fara cunostinte in programare? daca da care ar fi acelea si ce ar trebui sa fac in locul la programare?

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Merge automatica, oricum in Romania nu vei invata nicaieri o meserie calumea, asta tine de experienta ta si daca acea meserie e pentru tine.
Din facultate vei pleca doar cu o diploma.
Sunt cursuri speciale de programare din cate stiu eu, ar fi cazul sa te interesezi in orasul tau de asta.
E necesar sa inveti programare, doar nu vrei sa lucrezi ca depanator...

| RAY a răspuns (pentru ROB3RT89):

Mare dreptate ai

| MajinVegeta a răspuns:

Binenteles ca exista. Gen, poti lucra numai pe partea hardware, sau poti sa joci jocuri si castigi din gaming, dar trebuie sa fii foarte bun.