| Logann a întrebat:

Momentan imprim tricouri la o agentie de design si am primit o oferta de mutat paleti in Anglia. Am vrut din totdeauna sa ma mut de acasa si consider ca aceasta sansa a picat la fix. Ce credeti? E ok sa las job-ul asta de succes de aici si sa imi iau iubita sa lucram la peste in Anglia?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Daca iti place sa faci asta e problema ta.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Distanta foarte mare de la ceea ce faci acum pana la munca pe care o vei face acolo. Eu zic sa nu dai vrabia din mana pe cea de pe gard.

| Logann explică (pentru darrio2007):

Dar vrabia din mana pe pestele din palet? Eu cred ca ma avanatajeaza mai mult munca la fabrica de peste cat despre prietena mea, nu stiu. Cred ca orice e mai bine ca e de la tara (scuzati, nu vreau sa jignesc oamenii de la tara dar cam asa e).

| Logann explică (pentru darrio2007):

Man, nu vad problema in treaba asta. Mi se pare chiar ok. Am ales sa fac asta. Altceva a fost dar am ignorat.

| darrio2007 a răspuns (pentru Logann):

Daca iti place sa faci asta e problema ta.

| cristimihailov a răspuns:

Daca tu iti doresti sa pleci... prietena ta isi doreste?

Vii de la o munca linistita la una puternic fizica. Si nu e pentru o luna. ci pentru un an sau doi minim. Crezi ca poti face fata?

Sunteti legati de ai vostri sentimental vorbind?

| Claxon987 a răspuns:

Nu este o idee buna, este greu sa te adaptezi ca strain, dureaza chiar ani, depinde de fiecare. Apoi oportunitatea de munca nu este atat de buna, pare munca multa, bani putini. Sunt sigura ca vrei ceva mai bun pentru tine, si sa i arati prietenei tale ca poti mai mult. Ramaneti deocamdata aici si cautati alte joburi in strainatate, si poate alte tari mai prietenoase si mai putin complicate decat uk. Daca totusi accepti oferta, nu face din asta o cariera, doar cativa ani cat sa strangi niste bani, o sa ti fie dor de Romania cu bune si cu rele iti spun sigur

| Logann explică (pentru Claxon987):

Am cautat iainte sa iau acest job si pare ok. O sa am ajutor social si banii sunt mai mult decat ok. Prietena s-a plans la inceput dar acum cred ca e fericita.

| psycho123 a răspuns:

Ce sa mai cautati in tara asta? Cand viata iti da lamai... faci limonada big grin