| denisa302 a întrebat:

Momentan sunt studenta la Ingineria si Protectia mediului, insa ma gandeam sa ma reprofilez si sa ma duc la Tehnica Dentara in Cluj. Intrebarea mea este care din aceste 2 meserii vi se par de viitor? As dori un raspuns cat mai sincer, cu argumente. Multumesc.

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Clar tehnica dentara.

| Biggiesan a răspuns:

Fa ceea ce-ti place cel mai mult- candva vei avea sansa sa dai cel mai bun randament!

| TurboG a răspuns:

Hai la cluj fata big grin, pe protectia mediului nu vad sa se puna mare pret in tara noastra, deci next happy daaar trebuie sa-ti placa si ce faci

| denisa302 explică (pentru TurboG):

Daa, pai imi place. Si anul trecut am avut gandul asta dar au intervenit alte probleme si...na. Doar ca asta ar insemna ca am pierdut un an degeaba. Stiu ca nu asta conteaza dar unii oameni asta cred laughing. Oricum sunt mai mica decat toti colegii mei cu un an pentru ca m-au dat ai mei pe la 6 ani la scoala. Eram in dubii deoarece toti de la faculatate, mai ales profesorii spun ca protectia mediului este o meserie de viitor care in timp imi poate aduce foarte multe beneficii..Multumesc pentru raspuns.

| TurboG a răspuns (pentru denisa302):

DA, e o meserie de viitor protectia mediului si eu am gatat liceu la asa ceva, am cautat de lucru in domeniu, nimeni nimic, acum m am reprofilat pe cadastru, in ziua de azi nu se pune prea mare pret pe asa ceva ci pe profesiile care is la ora actuala care aduc bani multi si o sa existe tot timpul pentru ca dintii se strica automat trebuie dentist, terenurile trebuie masurata automat tot timpul o sa fie nevoie de topografi, intelegi? (am dat ex in cazurile noastre), da poate este un an pierdut din punctul de vedere a unora, dar mai bine acum decat sa mai continui cu inca un an si sa-ti dai gaura in buget laughing ca apoi sa mergi iar de la zero la Tehnica Dentara