| KindKid17 a întrebat:

Nu iau bacul, sunt un prost, un ratat. In strainatate unde ma pot duce sa muncesc si sa incep viata de la 0? Nu am nicio experienta

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Esti prost, ai dreptate dar nu pentru ca nu stii materia ci pentru ca gandesti ca un ratat. Lasa-ma sa-ti explic ceva : Daca gandesti ca un pierzator atunci o sa pierzi de dinainte sa incepi.

Realizezi ca mai sunt 7 luni, da?
Daca faci vreo 49 de variante la fiecare materie si tot il pici atunci poti spune ca ai dreptate.

7 luni; 49 de variante; 7 variante pe luna; 1 varianta la 4 zile
4 ore la fiecare 4 zile (da, 4 caci trebuie sa gandesti ce scrii);

Ti se pare mult? Plus ce mai faci la scoala... Iti ajunge daca vrei sa treci.

Bafta!

16 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Sa stii ca e o varianta destul de buna sa pleci in strainatate la munca. Am si eu in vedere asta, poate, pe viitor, desi am terminat si o facultate. Nu e nimic rusinos. Am prieteni, unii mai destepti, altii mai putin, care lucreaza in Anglia sau Germania. In Anglia, stiu ca muncesc in fabrici sau in constructii. La Amazon stiu cativa. In Germania, stiu barmani, ospatari sau postasi. Salariile sunt mari. Matusa mea a ridicat, dupa 10 ani, o vila foarte frumoasa. Ma gandesc ca ar fi o idee sa lucrezi acolo o anumita perioada de timp, iar apoi sa iti deschizi o afacere in Romania, ca sa nu stai toata viata departe de casa.
Cel mai indicat ar fi sa te ajute cineva de acolo. E greu, la inceput, pana te stabilesti. E greu cu banii, e dificil sa iti gasesti un loc de munca si o cazare daca actionezi singur. Sa pleci in afara fara nimic discutat, cu gandul ca iti gasesti acolo, e o prostie. Daca nu ai absolut nicio cunostinta, sunt unele firme sau persoane care asigura locuri de munca in strainatate. Totusi, ca sa nu patesti precum altii, care au fost lasati balta pe acolo, ar fi bine sa te interesezi temeinic in legatura cu respectiva oferta de angajare.

| Cosmin86 a răspuns:

NU, un "ratat" si un "prost" ia bacul cu 7.
Un MEGA-ULTRA idiot/cretin/prost ia un 6.

Unul care il pica, e MULT sub astia.

Asa ca te rog... NU insulta prostii! Tu NU esti prost, esti MULT sub ei.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu are legatura cu inteligenta nota de la Bac

| Cosmin86 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Nuuu, deloc. Si sa nu te aud cu scuza ca Bill Gates a abandonat scoala... Bill Gates a abandonat HARVARD, nu spiru haret sau alta facultate de duzina laughing

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Cosmin86):

Asta cu Bill Gates stiu. Dar totusi mi se pare stupid sa cataloghezi pe cineva ca fiind inteligent sau prost după nota pe care a luat-o la Bac. Stiu indivizi care au luat note mari la Bac, si erau complet idioti

| Cosmin86 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Corect si asta, aia erau tocilari.

| anonimg a răspuns:

Refuz sa cred ca exista astfel de oameni. happy
Biblia si Dumnezeu incurajeaza pe toti oamenii ca ei sa lupte si sa nu se lase pana vor obtine ceea ce si-ar dori. Inaintea lui Dumnezeu nu esti nici prost si nici ratat, ci un suflet care are nevoie de incurajare. Asadar, nici tu nu trebuie sa te vezi altfel. Cauta sa faci meditatii la materiile care le-ai picat. Este suficient ca sa inveti metodele de rezolvare ale problemelor, pentru ca dupa aceea sa poti rezolva de unul singur cele mai grele probleme. Te incurajez sa mergi mai departe oricat de greu ar fi.

| KindKid17 explică (pentru anonimg):

Nu le-am picat, dar o sa le pic. Asa ca mai bine ma gandesc la ce spalatorii de masini sa merg

| Ady117 a răspuns (pentru anonimg):

Vreau să-ți mulțumesc pentru aceste cuvinte. Deci, mulțumeschappy
Chiar mi-a dat mai multă încredere având vedere că eu cred în Dumnezeu 100%, deoarece mi s-a întâmplat ceva care ar fi avut șanse de 0, 1% maxim șanse să se întâmple. În fine, ideea e că mi-a fost de folos răspunsul tău.

| Sn4k3 a răspuns:

In Spania cand e sezonulwinking

| aXy99 a răspuns:

La ce dai bacul? La geografie, istorie, biologie, romana nu trebuie sa inveti NIMIC pentru a-l trece laughing

| Lioana a răspuns:

In ce clasa esti tinere? Ai dat deja bacul sau urmeaza? Daca nu l-ai luat o data mai incerci o data. Incerci pana reușești. Nu renunta in fata unui esec. Daca stii ce vrei, lupta pentru acel ceva pana cand il vei obtine.

| KindKid17 explică (pentru Lioana):

Am trecut a 12a. Inca n am picat bacul.

| Lioana a răspuns (pentru KindKid17):

Pai daca nu l-ai picat de ce te plangi? Pune mana si invata! Inca mai ai timp dar nu-l irosi cu TPU sau alte activitati pe PC.

| Alexia2727272727 a răspuns:

Eu spun ca poti sa iei bacul cu putin efort (poti sa faci meditatii), sa stii ca o sa te ajute, o sa fi implinit si fericit ca ai luat bacul. O sa fie bine, o sa fie greu dar dupa o sa iti dai seama ca a meritat

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alexia2727272727):

Un CRETIN ia bacul cu 8. Un mega-retardat cu 7. Daca il pici... esti mult sub astia...

Conteaza cu cat iei peste 9, restul sunt aberatii pentru ratati idioti sa se "auto-incurajeze".