| Aries a întrebat:

Pai imi incerc si eu norocul si vreau sa zic ca am 19 ani, acum sustin bacul, iar dupa bac imi doresc sa ma angajez.aici am nevoie de niste sugestii, ca in tara la noi cam greu se mai gaseste de munca, mai ales un om lipsit de experienta ca mine.precizez ca am permis categ B, cu engleza ma descurc, cu pc-ul de asemenea, dar nu imi pot permite sa urmez o facultate anul acesta.asa ca doresc sa muncesc anul acesta si sa ma inscriu la anul...astept si eu niste pareri in legatura cu potentiale locuri de munca pentru un elev abia iesit de pe bancile scolii.

Răspuns Câştigător
| Albei a răspuns:

Pai te-as sfatui sa lasi facultatea ca nu faci nimic cu ea, doar pierzi bani aiurea, pentru ca in romanica nu se mai tine cont de asta cum era odata (erai mai respectat ca presedintele tarii daca terminai numai liceul) si ar trebui sa pornesti o afacere din fonduri europene s-au daca ai niste cunostiite un post bun ar fi unde va la ocolul silvic sau electrician acum depinde si ce studii ai facut tu in liceu

1 răspuns:
| Malvina24 a răspuns:

Te adresezi sediului pentru someri din orasul tau si ei iti pot gasi un loc de munca. Daca nu primesti acel somaj in iecare luna.