| anonim_4396 a întrebat:

Pareri despre facultatea de jurnalism?

6 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Pierdere de timp. Nu ai nevoie strict de "jurnalism" pentru a lucra in media.
In Romania e suprasaturata piata de jurnalisti cu diploma.

| SameMistake a răspuns:

Buna. Aici in Romania, din pacate cu facultatea de jurnalism vei cam muri de foame. Mai ales daca nu stii vreo limba straina in afara de engleza.

| anonim_4396 explică (pentru SameMistake):

Dar in strainatate?

| CorneliaC a răspuns:

Daca esti bun de gura, eu zic ca da

| ank a răspuns:

Numai cu medii mici se intra.e pentru cei mai slab pregatiti

| Helena08 a răspuns:

Bună!
Dacă asta îți place și te împlinește sufletește, de ce nu. Este un domeniu frumos, dinamic, în care înveți zilnic câte ceva, întâlnești oameni și situații noi. Dacă ții cont și de aspectul financiar atunci îți pot spune că cele mai mari șanse de angajare, dar și de a avea un salariu bun sunt în București la marile televiziuni.