| Ioana1999 a întrebat:

Pe cati dintre voi vor mintit parintii ca exista mos craciun? funda!

Răspuns Câştigător
| Danielicious a răspuns:

Pe mine in fiecare seara de Craciun spuneam ca voi sta sail astept pe Mosul pentru ca aveam o banuiala ca sunt parinti mei dar anul trecut i-am prins tocmai cand pueau cadourile sub brad probabil au calcular gresit momentul in care ma voi culca rolling on the floor

12 răspunsuri:
| Biencush a răspuns:

Cred ca pe toti!

| cornculapte a răspuns:

Cred ca pe toti. happy Copiii au nevoie de obicei sa creada in Mos Craciun si in forte supranaturale. Daca ti-ar fi spua adevarul cand erai inca foarte mica, probabil ti-ai fi format o imagine destul de proasta despre ei. Nu vad ce parinte i-ar spune copilului sau ca nu exista Mos Craciun...

| AvalohAlyn a răspuns:

Pai cred ca pe fiecare, cand am fost mici.Nu prea exista copil care sa nu fi stiut de Mos Craciun, bunul Mos Craciun si legenda lui.Totul este o poveste, o legenda, dar oricum el va ramane in inimile noastre marcand copilaria noastra chiar daca intre timp am crescut.

| DonAnonymius a răspuns:

Cam toti. mi-a aduc aminte ca odata am dormit langa brad ca sa le "dovedesc"ca moshul nu exista dar nu m-au putut trezi, dormeam dus.Pana la urma colegii m-au lamurit. M-am cam suparat pe ei, dar asta e.

| RainDrop a răspuns:

Pe multi, nu exista parinti care sa nu le fi spus ca nu exista mos craciun.

| Rayyy a răspuns:

Nu pot sa spun ca m-au mintit, ci mai degraba ca nu mi-au spus-o in mod direct.
Am aflat de-abia pe la 8 ani.big grin

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Parintii nu ne-au mintit! Au vrut sa ne faca o copilarie frumoasa, plina de peripetii, de imaginatie si de frumusete cum nu a existat. Eu sunt in clasa a5a si daca nu vedeam in clasa a2a ca mosului i se vedeau niste patratele la barba inca credeam. Ii intrebam pe parintii mei: Mica[[prescurtare de la mamica]] ce e cu mosul, de ce avea chestia aia? Apoi a venit mosul si in clasa a3a, si dupa ce a plecat eram bucuroasabig hug dar dupa ce au plecat parintii mei inapoi[[ei lucreaza in strainatate]] eu m-am dus in GamesRoom ((asa ii zic eu camerei unde ma joc vara, chiar daca era iarnalaughing)) si am vrut sa iau ceva de pe soba, era o plasa laga ceea ce vroiam sa iau si nu stiam ce e, m-am uitat si am vazut ca e costumul de mos craciun, am ramas socata, desi cand mai batea cineva in geam, de Craciun tot ziceam Mosul a venitlaughing
Daca nu gaseam costumul acela, si acum credeam in MosCraciun, sa stii!

| Boo a răspuns:

Pai cred ca fiecare parinte supne asta copilului.pentru ca daca ar spune ca nu exista, Craciunul nu ar mai avea farmec. cel putin pentru mine n`a mai avut atunci cand mi-am dat seama ca nu era adevarat

| ..pYtBulL.. a răspuns:

Cati ani aihappy?

| BETTY_3018 a răspuns:

Mie mi-a zis o colega.
parintii mi-au zis ca e rea si ma minte.
cand am aflat ca nu exista m-am suparat.
mos craciun era bunicul meu.

| CaLmAnT a răspuns:

Pai:

Nu o sa poata face asta la nesfarsit cand va creste copilul nu va mai crede aceste povesti, iar parintii sunt nevoiti sa zica adevarul
Aceasta poveste cu moscraciun este inventata din cel mai vechi timpuri in perioada copilariei copilul trebuie sa creada in toate inventile astea doar asa poti sa zi o copilariwe fericita

La mine se intampla mereu asa :
1.Eu nu dorm cand vine Mos Craciun
2.Parinti mei roaga pe cineva sa se deghizeze iar ei pun cadourile in sac
3. am crezut pana anul trecut cand am vazut ca Mos cRaciun era unchiul meu rolling on the floor

| MyTzZy a răspuns:

Pe mine foooarte dess! Dar odata m-am prefacut ca dorm si am vazut cand au pus cadourile sub brad!laughing