cami
| cami a întrebat:

Pe la ce varsta iesi doctor-doctor-doctor-doctor? (nu practicant, nu elev, nu rezident sau ce-o mai fi ).

Răspuns Câştigător
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

In functie de specializarea pe care o alegi la rezidentiat, undeva intre 27 si 31 de ani.
Dupa terminarea celor 6 ani de facultate si intre 3 si 7 ani de rezidentiat. atunci primesti dreptul de libera practica nesupravegheata.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

29-30 de ani, minim.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

@iscream4icecream: Varsta medie 40 de ani? Si care e maxima? In ritmul asta, ca sa ajungi profesor universitar, ar trebui sa ai undeva la 120 de ani.
@cami: Daca te referi la doctor intr-o anumita specializare non-medicala: Intre 3 si 7 ani de la terminarea facultatii (Daca iti iei o facultate de 3 ani, asta inseamna intre 24 si 28 de ani.) Perioda difera in functie de fiecare student, si nu de domeniu. Daca prinzi un profesor bun, poate sa isi dea avizul si sa termini in 3 ani, dar daca te duci la un profesor care e ofticat pe doctoranzi, ai sanse sa te duca cuzaharelul inca 4 ani.

| Malvina24 a răspuns:

La 35 de ani!

| ady2607 a răspuns:

Daca incepi facultatea la 18 ani, dupa ce o termini(6 ani)+rezidentiatul(5 ani):presupun ca daca esti norocos undeva pe 29 ani

| ady2607 a răspuns:

Evident m-am inselat. big grin

| hax0r a răspuns:

| danbnz a răspuns:

La pensie, ca pina atunci tot inveti inveti inveti

| Sara a răspuns:

In jur de 38 ani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varsta medie este cam in jur de 40.