| X a întrebat:

Pentru a da concurs la anaf sau alte institutii din cadrul ministerului finantelor este de ajuns sa ai studii de licenta terminate sau trebuie si masteratul.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiecare institutie/organ al statului, inclusiv cele din subordinea MF, au conditii de participare la concursuri, inclusiv conditii de studii si vechime in profesie, conditii ce trebuie indeplinite pentru a fi admis la concurs.
Se poate ca pentru unele functii sa se ceara doar licenta iar pentru altele si un masterat, dar asta poti afla doar din regulamentul concursului.