| anonim_4396 a întrebat:

FUNDAAA!
Am castigat un concurs online si am primit un e-mail prin care am fost informata ca trebuie sa trimit o copie scanata a buletinului.
Se poate intampla ceva in defavoarea mea sau o frauda daca trimit copia?
P.S.: Exista ceva pe site-ul Ministerului Finantelor publice?

4 răspunsuri:
| ƛƝƊƦЄЄƛ a răspuns:

Da,se poate întâmpla. Pote să fie folosit CNP-ul tău împotriva ta.
Du-te şi vezi dacă e ceva de concursul ăla.

| djacido a răspuns:

Nici un concurs nu iti cere copie scanata a buletinului.Nu trimite nimic.

| Paynder a răspuns:

Te fura sigur, si eu primesc emailuri ca castig concursuri sau mi-a fost spart contul in banca dar nu le bag in seama

| Eliene a răspuns (pentru Paynder):

Da, dar la concursul asta m-am inscris singura si am fost desemnata castigatoare.
Ce s-ar putea intampla daca trimit poza?