| NumeSiPrenume220415 a întrebat:

Pentru a ma angaja la Orange, de ce am nevoie? Adica ce studii se cer si cu aproximatie care ar fi salariul?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde pe ce pozitie vrei sa te angajezi!
Pentru femeie de servici sau portar, nu sunt necesare studii superioare.
Pentru operator telefonic si lucrul cu clientii, ai nevoie de minim 12 clase si BAC-ul luat, eventual cunsotinte sumare in ale telefoniei
Pentru pozitia de sef de virou, director sau inginer de VOIP, ai nevoie de facultate si eventual experinta.
Salariul incepe de la minimul pe economie, si in functie de pozitie, creste.

| NumeSiPrenume220415 explică (pentru Violleta2022):

Am 12 clasa si BAC-ul il am luat, ma gandeam ca este nevoie de o facultate sau un curs special. Am intrebat, deoarece trebuie sa ma angajez si as dori sa lucrez in comuna unde locuiesc(pentru a fi mai aprape de copil), iar singurul loc de munca disponibil este intr-un magazin Orange

| Violleta2022 a răspuns (pentru NumeSiPrenume220415):

Incercarea moarte nu are!
De ce nu bati la usa lor, cu CV-ul in mana. Nu te costa nimic a intrebi si nici sa lasiCV-ul si cine stie, poate au nevoie de personal si te angajeaza.