| ionalglanetasuluiii a întrebat:

Hei! În general, la admitere la medicina, la chimie, se insista mai mult pe teorie sau pe probleme?(mai ales la Cluj)

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Cluj, din cate stiu, pe probleme. Si probleme care te invart dintr-o parte in alta.

| Vikaa a răspuns:

Admiterea are acelasi numar de intrebari atat la bio cat si la chimie, is total 100 de intrebari cu grila, 60 la bio si 40 la chimie, la chimie ai de teorie cam 25-30 de intrebari restul is probleme, la bio ii doar teorie

| Lovelypeaches100 a răspuns (pentru Vikaa):

Pai mai billie, tu nu stii de manuale, da stii despre examene lol

| Vikaa a răspuns (pentru Lovelypeaches100):

Eu lucrez dupa culegeri, am avut nevoie de manual de bio de a 11-a.Asa ca nu te trage cu mine de sireturi.

| ionalglanetasuluiii explică (pentru Vikaa):

Îmi poți spune, te rog, de pe ce culegeri lucrezi?

| Vikaa a răspuns (pentru ionalglanetasuluiii):

Eu lucrez pe culegerea oferita de cei de la UMF Victor Babes Timisoara, cred ca depinde de fiecare zona, ca exista si pentru Cluj, ca fiecare universitate de medicina are profesorii sai care fac un set de teste formand o culegere si ori o comanzi de pe net ori intrebi o profesoara daca iti poate da ea comanda pentru respectiva culegere si te va ajuta.