| anonim_4396 a întrebat:

Pentru dosarul de angajare este suficienta doar fisa de lichidare de la fostul loc de munca, pe care este mentionata doar data de încetare a contractului si motivul? Sau imi trebuie si o adecerinta în care sa fie mentionata perioada?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In principiu nu ai nevoie de nimic de la vechiul loc de munca, decat daca iti cere asta noul angajator.

| alessia5158 a răspuns:

Din cate stiu, nu-ti trebuie nici fisa de lichidare, nici adeverinta. La orice angajare iti trebuie copii dupa CI, certificat de nastere si diploma studii.

| antimulte a răspuns:

Doar fisa. Nu cred ca ii intereseaza si perioada.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiecare angajator iti cere actele de care are nevoie. unii nu cer decat actele de identitate eventual o diploma, altii cer si fisa de lichidare

| petre059 a răspuns:

Nu ai carte de munca? acolo e scrisa perioada care ai lucrat ultima data.Si ce treaba are noul angajator cu data la care ai incheiat socotelile cu fostul loc de munca?