| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa merg la 2 programe de master simultan?

De exp daca am licenta in informatica pot sa fac 1 master in info si inca unul in contabilitate si analiza economica?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu-ti interzice nimeni sa urmezi simultan doua programe de master!
Cat priveste cel de contabilitate si analiza economica, ma indoiesc ca ar fi un master" de pregatire complementara" care sa permita accesul licentiatilor altor domenii, diferite de domeniul stiintelor economice. Ori, acesta imi pare mai mult un master "de aprofundare".

p.s. Daca nu stiai, in lista ofertei de masterate a oricarei facultati, sub denumirea respectivului program de studii apar, in paranteza, precizarile : "master de aprofundare ", "master de pregatire complementara". Daca la un master "de pregatire complementara" se accepta licentiati in orice domeniu al stiintelor, la cel "de aprofundare" se accepta numai licentiati in acelasi domeniu!

| sierra1 a răspuns:

Da. Si e o postare dublă