| Dany21Andrei a întrebat:

Pot termina facultatea de jurnalism (cu master) si sa predau limba si litaratura romana in gimnaziu sau liceu?
(Stiu ca pentru a preda limba si literatura romana iti trebuie facultatea de litere, dar ma gandeam daca e posibil).
Funda.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu prea cred, nu inveti romana la jurnalism la nivelul de care ai nevoie ca sa predai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că poți, dar ca necalificat

| LaraClarice a răspuns:

Nu cred că poți preda limba română daca nu ai facultatatea de litere și modulul pedagogic. Nu ar fi corect fata de ceilalți.