| εмiLч97 a întrebat:

Pot urma Academia Militară a Forțelor Terestre dacă port ochelari?
Menționez că am miopie, -2 la ambii ochi. Dacă nu m-ar accepta la AFT, m-ar accepta la Academia Tehnică Militară?
Aștept un răspuns.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Citeste la 191: https://www.semperfidelis.ro/......dicale.pdf
Merge pana la -3 dar trebuie sa indeplinesti si alte conditii. Numai un oftalmolog iti poate spune. Printezi pagina si te duci la el ca civilii nu le au cu astea si spun prostii

| anamariarot a răspuns:

O fostă colegă zicea că pentru Academia Militară a Forțelor Terestre dioptriile maxime sunt -2, deci te-ai încadra.

Răspuns utilizator avertizat