| svenhassel13 a întrebat:

Poti ajunge in armata, daca ai facut un liceu teoretic?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti, nu are nici o legatura una cu alta.
Cu 10 clase te poti angaja ca SGP iar cu liceul absolvit si diploma de bacalaureat poti candida la o scoala de subofiteri, maistri militari sau o academie militara.

| svenhassel13 explică (pentru Ioandelasal):

Mai intreb ceva... Am observat ca e o armata marina... In ea cum poti ajunge si cum se numeste, daca ma poti ajuta?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru svenhassel13):

La fel ca la trupele de uscat, dar trebuie sa te inscrii la CMJ pentru asta. Explicatii mai ample la CMJ (Centu Militar Judetean) din judetul unde locuiesti.

| Ioandelasal a răspuns (pentru svenhassel13):

Nu esti clar, poate fi marina militara sau infanteria marina. Se ajunge la fel ca la celelalte, respectiv cum am spus in primul raspuns.

| svenhassel13 explică (pentru Ioandelasal):

Marina militara, la asta ma refer

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.