| Stallone a întrebat:

Poti ajunge pompier doar cu liceul sau liceu + alta facultate decat cea de pompieri?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Numai cu liceu, nu! ----eventual cu liceu +scoala postliceala
Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti-Scaieni, aflata in subordinea directa a Inspectoratului General pentru Situatii de Urgenta. Scoala formeaza subofiteri de pompieri pentru nevoile Inspectoratului General al Corpului Pompierilor Militari, dar si pentru alte structuri ale Ministrului Administratiei si Internelor (Inspectoratului General al Politiei, Politia de Frontiera, Comandamentul General al Jandarmeriei)--- vezi sursa : http://www.isudb.ro/index.php?pagina=bru_pompier

2 răspunsuri:
| xXVranceaXx a răspuns:

Uita-te pe academiadepolitie.ro/facpmp/index.htm.

| duckermlocker a răspuns:

Stallone...imi aduci aminte de Malonerolling on the floor