| DoBrOOO2001 a întrebat:

am si eu o intrebare legata de pompieri. Mai am un an de liceu si dupa va trebui sa imi iau un job, iar de mult timp tot am cautat joburi care sa imi placa, iar recent m-am gandit la pompier. Doar ca eu as vrea sa dau la pompieri si sa ma duc la Timisoara. Se poate asa ceva? Sau te repartizeaza ei unde este nevoie si nu poti alege.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este o profesie militară. Astfel, repartiția va fi unde este nevoie de tine.
Dar treptat te poți muta în altă localitate cu serviciul dacă poți să justifici că ai un interes serios pentru aceasta, nu ceva de genu, că e oraș frumos.