| NumelePublicExistaInBazaDaDate a întrebat:

Prea in varsta pentru inceperea facultatii? Am 22 de ani, la anul fac 23 si vreau sa aplic la anul la facultate. Ma pasioneaza domeniul medicinii...dar ma simt grozav de batrana. Altii termina pana la 23 de ani cu facultatea. Ce pareri aveti?

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Ce treabă ai cu alții?
Vârsta ta mi se pare ideală. Ești tânără, ai maturitate în gândire, ești pasionată și dornică să înveți.
Colegii mei de la Medicină Dentară, anul I (6 ani + rezidențiat) au vârste cuprinse între 19-35 de ani, dacă te face să te simți mai bine. Culmea culmilor face că cei care depășesc vârsta de 25 de ani au rezultate mult mai bune, în ciuda faptului că au deja o familie și mult mai multe responsabilități decât colegii lor mai tineri.
Înscrie-te la facultate.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si ce importanta are cand termina altii?
Si eu am facut o scoala profesionala, apoi liceul la seral, am facut stagiul militar si abia apoi facultatea de drept la fara frecventa, pe care am terminata-o la 29 de ani.

| sara2013star a răspuns:

Poti si acum doamna mea invatatoare a termint facultatea la 38