| anonim_4396 a întrebat:

Preferati o meserie banoasa sau una care va aduce satisfactie personala?

Răspuns Câştigător
| lia a răspuns:

Orice meserie daca o faci cu pasiune iti poate aduce bani. Asa ca, alege tu meseria care te reprezinta pentru ca vei reusi sa castigi destul de multi bani si satisfactii personale din ea happy

23 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Nu se poate si una si alta? Ar fi idealul pe pamant.

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Pentru mine e foarte important ca munca pe care o fac sa imi aduca satisfactii. Pentru ca imi aduce si venituri substantiale, sunt si mai multumita.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Trebuie imbinat utilul cu placutul.

pupimik
| pupimik a răspuns:

La planurile mele de acum...imi doresc pentru inceput o meserie banoasa, ca pe urma, cu banii castigati, sa imi pot face eu meseria ce sa-mi aduca satisfactie personala pe tot restul vietii.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

A doua varianta!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Una care imi aduce satisfactie personala... Pentru ca. Oricati bani ai face daca te seaca de puteri job-ul pe care-l ai... Nu ti-e bine. Nu cred ca merita.

auran
| auran a răspuns:

De ce banii nu-ti aduc satisfactiehee heehee heehee hee

| andreea_8479 a răspuns:

Nu poate sa imi aduca satisfactie daca nu iese sh banitongue
eu cred ca se completeaza una p cealalta
daca ai o meserie p care o faci cu placere sh mai ai sh un salariu de care esti multumit
c mai vreitongue

Shin
| Shin a răspuns:

Prima! Cu acei bani o sa-mi cumpar toata satisfactia de care am nevoie eu si iubita mea happy
Shin.

| Elly4all a răspuns:

Prefer o meserie care sa ma bukur din plin de ea uneori nu cnteaza cati bani iei pentru unii oameni.pt mine conteaza sa fac ce mi-am dorithappy

| greg a răspuns:

Daca se poate aman2.

| JustMeFlory a răspuns:

Banoasa! muna nu o faci de placere ci din nevoie... dar daca faci ceva care sa iti placa cu atat mai bine! eu vreau sa lucrez in contabilitate!happy

| nutzu' a răspuns:

Ambele.
Eu vreau sa ma fac medic stomatolog(cabinet particular)...meserie care mi-ar aduce multi bani daca as fi bun...si in acelasi timp ar fi bine ca as putea sa am un program la alegerea mea.

| dulshe a răspuns:

Aman2 variante

| ilie a răspuns:

Banii nu aduc fericirea ci ei fac loc starii materiale mai bine.

| LoveForShania a răspuns:

Daca lucrezi cu satisfactie personala adica sa lucrezi bine, o sa ai si bani.

| alexa a răspuns:

Eu cred ca in primul rand conteaza sa faci ce. ti place si nu doar pentru bani
bani vin atunci cand si meseria pe care o practicim iti aduce satisfactie personala, adica trebuie sa fii tu mandru in primul rand de tine si de faptul ca, castigi acei bani
banii sunt foarte imporatnyti in ziua de azi, dar si sa faci o meserie doar pentru asta nu cred ca vei reusi prea multe
winkingwinkingwinking

| endofstory a răspuns:

O combinatie dintre ele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prefer o meserie care sa ma satisfaca si din punct de vedere material!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ambele.deoare ce daca muncesc pentru bani... dar nu imi place ce fac...nu prea fac o treaba asa buna. iar daca lucrez pe bani putini si imi place ce fac...nu prea cred ca imi convine sa cumpar haine de la second hand...asa ca ...trebuie sa gasesc o meserie placuta si banoasa...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alcatuiam o propozitie cu satisfactie

| dreamerlainen a răspuns:

Si eu m-am gandit la chestia asta - meseria banoasa, dar care nu aduce satisfactie personala vs. meseria care aduce satisfactie - si am ajuns la concluzia ca e cel mai bine sa te gandesti la o meserie care sa le aduca pe amandoua. Exista destule meserii care fac acest lucru posibil...
Acum, e adevarat ca pentru unii, mai ales la noi in Romania, satisfactia vine daca au un job lejer, care sa le permita cat mai mult sa leneveasca. Si apoi se mira ca au buzunarul gol...

| yuly_6695 a răspuns:

A doua varianta.