| anonim_4396 a întrebat:

Pro sau contra luarii unui job in timpul facultatii? Mi-am gasit cu program 2 zile sau 5 zile pe sapt tura de noapte

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde de tine cat de activa esti ca persoana si daca poti face fata. Atata timp cat simti ca nu-ti afecteaza facultatea sunt complet pro, faci niste banuti in plus. happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cata importanta dai facultatii

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Eu am facut-o in ultimul an de facultate. Sincer, nu cred ca as mai face-o odata.

Pierzi legatura cu cursurile, pierzi legatura cu prietenii si toate astea pentru o suma relativ modica.

Daca mai faci asta si pe timpul noptii... personal cred ca nu merita deloc.

Vei veni rupt. In general cursurile sunt in prima parte a zilei... nu vei mai merge la ele... nu merita.

Iar partea cea mai nasoala, in cazul tau, este ca pornesti de jos. Si in general vei ramane in zona aia. Sunt doar cateva exemple in lume de oameni care au fost carausi si au ajuns CEO.

Nu fii portar: acea persoana care cunoaste pe toata lumea si e necunoscut de nimeni.

Nu te strica aiurea, traieste facultatea, pentru ca fiecare moment nu se va mai intoarce.

| Idkidk a răspuns:

Pro, pentru că şi copiii de liceu muncesc, e chiar foarte bine că ţi-ai găsit un job, îţi poţi câştiga banii singură! Felicitări!

| Infraverde a răspuns:

5 ture de noapte pe saptamana e un pic cam mult daca vrei sa te tii serios de facultate. Stiu ca nu pare foarte greu, dar ca cineva care a facut ture de noapte iti pot spune ca oricat de bine ti s-ar parea ca te simti, dupa o luna, doua oboseala te ajunge si o sa apara tot felul de probleme de sanatate, oboseala constanta, dificultati de concentrare, etc. E foarte bine sa incepi cu un job in timpul facultatii nu numai pentru banii in plus, ci si pentru ca experienta in plus da foarte bine la CV si faptul ca ai intrat pe piata muncii asa devreme o sa iti deschida noi oportunitati dupa terminarea facultatii. Spor la munca happy

| mili25 a răspuns:

Contra