| DrDeath a întrebat:

Problema mai dificila unpiccrying.Deci...Eu sunt in Cls. 9-a la liceu si nu mai vreau sa continui aici scoala, vreau sa merg sa fac liceul si facultatea in alta tara. Vreau sa merg in Chicago sa fac studiile si sa ma stabilesc acolo.Parintii mei imi spun ca dupa ce termin liceul pot sa ma duc sa fac facultatea acolo si sa raman acolo dar eu nu mai suport inca 4 ani aici in romania.(1 an pana castig banii pentru chirie si sa am ceva pana gasesc job acolo). Nu imi place acest liceu si nu stiu cum sa imi conving parintii sa ma lase sa merg sa termin liceul acolo.Eu nu vreau sa stau la unchii mei din chicago crying. Aveti ceva idei cum sa imi conving parintii sa ma lase sa raman acolo sa fac scoala?
Ps:Ei au aici servici si nu vor sa vina cu mine.

Răspuns Câştigător
| pisikmik a răspuns:

Problema e unde vei sta acolo daca la unchii tai nu vrei sa stai aici e marea problema. Mai bine transferate la un alt liceu din alta parte undeva unde crezi ca iti va fi mai bine si dupa ce termini liceu du-te in Chicago pentru ca daca pleci de acum e mai complicat astapta terminarea liceuluiwinking

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Chiar daca nu ai vrea sa stai cu unchii tai acolo unica solutie e sa pleci la ei si asa cu timpul iti cauti de munca acolo si realizezi studiile care le vrei.

| nonny50 a răspuns:

Greu prietene! Mai bine termina aici si mergi dupa!

| Piableu a răspuns:

Pai in primul rand esti norocos ca ai un unchi acolo. Nu vad alta solutie decat sa stai la el cativa ani pana strangi bani sa iti iei cu chirie/sau sa cumperi un apartament; sau iei cumva bursa, ceea ce este foarte greu. Si eu vreau sa merg in Anglia la facultate, ma pot inscrie si de acum, din a 9-a, dar nu am aflat mai multe detalii...

| bianca_5384 a răspuns:

Mami, tati va rog sa ma lasati ca o sa fiu cuminte si deacum sunt mare.sunt foarte stabil si o sa ajung cineva cu servici bun ca vezi in tara asta doar daca dai bani intri.si toata ziua roaga-i asa