| Andreimat a întrebat:

S-a intamplat vreodată că salariile de stat sa scadă? Dar sa creasca prețurile dar salariile nu?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu e legal ca salariile să scadă; totuși, s-a întâmplat pe vremea guvernului Boc, însă numai temporar.
Prețurile cresc oricum mai repede decât lefurile - există inflație.

| Andreimat explică (pentru mihai69):

Dar stii cumva politist iti plătesc ei chiria dar cat anume, presupun ca nu iti plătesc sa iti iei cel mai de lux apartament.

| mihai69 a răspuns (pentru Andreimat):

Asta scrie în contractul lor individual de muncă (și ăla e confidențial) - nu cred că poți afla asta aici.