| Chocolate a întrebat:

Preţurile cresc, salariile scad... cât va mai dura infernul acesta? va fi vreodată bine?

2 răspunsuri:
| Scriitoarea a răspuns:

Va mai dura cat timp vrem noi sa dureze. Ca daca toata Romania s-ar alia si nu ar mai cumpara nimic timp de o saptamana, preturile ar scadea.Sau asa cred eu. Dar cel mai concret ar trebui sa facem ceva cu cei care ne conduc, sa putem sa ne luam autoritatea in fata lor, ca sa putem traii si noi, ca la cat fura, mai e un pic si o sa fure si pielea de pe noi, asta daca ajung sa ne-o fure daca pana atunci nu o sa omoare pe toti.

| ingerasmotat a răspuns:

Eu am doua solutii ca sa iesim din criza:
1. Facem export cu cainii din capitala in China(delicatese culinare)
2. Declaram razboi Germaniei, ei vin si ne ocupa si ne scot ei din criza.