| anonim_4396 a întrebat:

Sa zicem ca o persoana nu A facut facultatea de actorie,dar
E-n stare sa joace aproape orice rol si are stofa de actor.
Acea persoana poate Juca intr-un film?
Sau poate avea o cariera de succes in Actorie?

In Romania nu prea exista merotocratie,
Dar totusi, talentul se pune-n balanță cu orice?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

In cazul actoriei da, e posibil sa ai un talent suficient cat sa nu ai nevoie de studii, dar acum depinde cum te vor privi aia de la casting. Daca te considera sau nu potrivit pentru personajul din viziunea lor.

| alex495 a răspuns:

Depinde de regizor. Multi au scoutteri ca la fotbal ( oameni de umbla prin teatre ambulante sau scoli de teatru si recruteaza actori tineri fara studii). Joaca in piese de teatru si o sa te descopere cineva la un moment dat. Filmeaza te i pune te pe yt, Facebook promoveaza te. Nu vine nimeni tu stand in casa si jucand in fata oglinzii si ti zice, hey baiatu vrei un contract sa joci in noul film James Bond? Vei fi X