| PussicatDolls a întrebat:

Să zicem că voi termina postliceala de asistent de farmacie. De ce am nevoie ca să mă pot angaja într-o farmacie? Am înțeles că se da un fel de 'examen' ca să începi să profesezi. Îmi trebuie și altceva in afară de diploma de absolvire a postlicealei?
Vreau un răspuns bun. Mulțumesc!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
nu ai nevoie de altceva in afara de diploma de asistent farmacist, ca sa profesezi, dar daca vrei de exemplu sa profesezi in strainatate cum ar fi Germania, iti trebuie cunostinte medii ale limbi germane.
O zi buna.